Hizmetler / Yenidoğan Çekimi

Yenidoğan Çekimi:

Bebeğin göbeğinin düşmesini takip eden hafta (genellikle 2 ya da 3. hafta) evinizde ya da stüdyomda gerçekleştirilen çekimdir. Aksesuar kullanılan konsept yenidoğan pozları bebek uyurken gerçekleştirilir. Çekim süresince bebeğin uyanık olduğu zamanlarda da bebeğin anne, baba ve varsa kardeşi ile birlikte aile pozları çekilir. Çekim, bebeğin uyku, gaz, açlık vb. durumuna göre 2-4 saat arasında sürer.

Çekimlerde kullanılan tüm aksesuarlar, bebek kıyafetleri ve fonlar tarafımca temin edilir. Kullanılan ürünlerin çoğunluğu ev ortamında üretilmiştir ve çekim öncesinde bebek sabunu ile yıkanır.

Çekim, evde yapıldığında, ışığın en uygun olduğu ortam ve zamanda, stüdyo şartlarına yaklaşılarak gerçekleştirilir.

Bebeğinizin çekim sırasında üşümemesi için fanlı ısıtıcı kullanılmaktadır.

Bebekler büyüdükçe anne karnındaki esnekliğini yitirmekte, çabuk uyanmakta, gaz sorunları artmakta ve uykusu daha çabuk bölünebilmektedir. Bu da bebek ve anne için çekimin yorucu geçmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple çekimin bebeğin göbeğinin düşmesini müteakip çok fazla zaman kaybetmeden yapılması gerekmektedir.

 

Evde Bebek ve Aile Çekimi

Özellikle aksesuarlar kullanılarak yapılan konsept yenidoğan çekiminin herhangi bir sebeple ilk bir ay içerisinde gerçekleştirilememesi ya da ailelerin bu şekilde bir konsept yenidoğan çekimi yerine evlerinde bebek ile daha doğal pozlarının çekilmesini tercih etmeleri halinde yapılan çekimdir.

Evde bebek ve aile çekiminde bebeğin tek ve ailesiyle pozları çekilir. Bu çekimde fotoğrafçı tarafından herhangi bir aksesuar temin edilmez.

Çekim, bebeğin uyku, açlık vb. durumuna göre 2-4 saat arasında sürer.

 

Aklınıza gelebilecek tüm sorularınız ve paket içerik talepleriniz için iletişim: 0 542 316 04 15 / burcay.ercetin@cekimetkisi.com

Leave a reply

Your email address will not be published.